کیش مملو از جاذبه های گردشگری میباشد. زیبایی وصف ناپذیر این جزیره جادویی باعث شده تا مورد توجه بسیاری قرار بگیرد و همه ساله مسافران بسیاری را به سمت خود بکشاند. در میان این جاذبه ها بی شک نام درخت سبز به گوش شما خورده است و حتی شاید آشنا تر از نام های دیگر نیز باشد. در این قسمت شما را با درخت سبز کیش بیشتر آشنا میکنیم.

درخت سبز چیست

در آخر مسیر آبرفتی واقع در شمال کیش که به نام دره ی پرتغالی معروف می باشد، درختهای تنومند و زیبایی که جزو پیرترین درختان کیش می باشند وجود دارد. از بین این درختان معروف که به درخت لور یا انجیر معبد در کیش نام گرفته اند، درخت سبز لقب مهم ترین آنها را از آن خود کرده است. هیبت خاص و افسانه ای این درخت باعث جذب بیشتر گردشگران تور کیش میشود. این درخت بین ۴۵۰-۶۵۰ سال قدمت دارد و در مناطق جنوبی ایران رشد میکند و در جزیره ی قشم نیز یافت میگردد. این منطقه ی کیش به دلیل آبرفتی بودن جزو مناطق سبز کیش میباشد. در این مناطق علاوه بر فضای سبز، آلاچیق های بسیار زیبا و نرده های چوبی نیز یافت میشود. این مکان مجهز به باربکیو بوده که میتوان با آن کبابهای متنوع درست کرد و در فضای زیبا و دلنشین این مکان میل نمود. صرفا جهت آرامش و آسایش مسافران در این مکان برای آنها رستوران های با کیفیت که به رستوران های فصلی معروف می باشند، سرویس بهداشتی با رسیدگی فراوان، نمازخانه و همچنین چراغهای فانوسی شکل در مسیرهای پیاده روی و گلهای کاغذی با رنگهای متنوع که جلوه ی خاص و زیبایی به این فضا میبخشد وجود دارد.

درخت سبز کیش ،درخت آرزوها

طبق عادتی دیرینه مردم درختها با ظاهری خاص را با شگون دانسته و با گره زدن نخ به آنها آرزو می کردند. این درخت نیز دارای پارچه ها و نخهای گره خورده ای می باشد که برای عموم قابل مشاهده است و مردم بر این باورند که با گره زدن این نخ ها به این درخت ممکن است زودتر به نیت خود برسند.

سن درخت سبز کیش

کهنسال بودن این درخت از پوست آن کاملا مشخص می باشد و وجه تمایز آن با دیگر درختها برگها و ریشه هایی است که از بدنه ی اصلی آن به سمت زمین آویزان بوده و پس از مدتی به داخل درخت فرو می روند و باعث بوجود آمدن تنه میگردند و با ادامه دادن این اتفاق و بوجود آمدن یک درخت با چندین ساقه ی بزرگ و درهم تنیده میشوند و جلوه ی خاصی به این درخت میدهند. ریشه ی این درخت به سرعت رشد میکند. این درخت در حالت عادی ممکن است تا صد سال عمر کند و رشد اش در تمام این سالها ادامه پیدا کند .

درخت سبز کیش و فاصله آن از مکان های دیگر

این مجموعه ی بسیار زیبا در کنار دو جاذبه ی دیدنی شهر تاریخی حریره و آب انبار کیش واقع شده است که دارای دو درب ورود می باشد و این امکان را به مسافرین عزیز میدهد که با رفتن به یک مکان بتوانند در نزدیکی خود از دو جاذبه ی دیگر نیز دیدن نمایند. این درخت برای چین و هند بوده و از آن کشورها به کیش و قشم آورده شده است. این درختان در دوره ی ایلخانی و تیموری به ایران آورده شده است.