زیبایی و آرامش موجود در ساحل بر هیچکس پوشیده نیست و همین امر باعث شده تا افراد زیادی ساعاتی را در کنار خانواده به استراحت و تفریح بپردازند و روح خود را با نگاه کردن به آبی دریا جلا دهند. زیباترین ساحل ها را میتوان در کیش مشاهده کرد چرا که خلیج فارس با هیچ کجای دیگر قابل قیاس نیست. پس اگر بار سفر به کیش را بسته اید، ساحل مرجان کیش انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود و میتواند یک روز کامل، مسافران تور کیش را در خود نگه دارد و اجازه رفتن را با جذابیت ها و سرگرمی های بیشمار خود به گردشگران ندهد.

آنچه باید درباره ساحل مرجان کیش بدانید

پارک ساحلی مرجان ضلع شرقی جزیره کیش را در بر گرفته است و یکی از زیباترین ساحل ها به شمار میرود و ویژگی های منحصر به فردی دارد که بر محبوبیت آن میفزاید. زیبایی و شفافیت ساحل مرجان کیش به حدی است که به راحتی میتوان کف دریا را مشاهده کرد. بسیاری معتقدند این زیبایی را مدیون وجود مرجان ها در ساحل هستیم، چرا که مرجان ها خاصیت تصفیه کنندگی دارند. صخره ای بودن ساحل مرجان کیش باعث شده تا مکان مناسبی برای شنا نباشد، پس حتی الامکان از شنا خودداری نمایید زیرا وجود مرجان ها موجب جراحات در بدن میشود. از دیگر جذابیت های این ساحل مختص سحرخیزهاست. مشاهده ی طلوع و غروب آفتاب و بازتاب و درخشندگی آن بر روی آب های خلیج همیشگی فارس، آرامشی وصف ناشدنی و خاطره ای فراموش نشدنی را رقم میزند. وجود اشکال مختلف مرجان، صدف های رنگی وانواع حلزون و سنگ های دریایی نیز این ساحل را به مکانی استثنایی تبدیل کرده است. تعدادی آلاچیق در سطح ساحل پراکنده شده و در دسترس گردشگران قرار گرفته است. امکان درست کردن کباب نیز با وجود باربیکیو در ساحل مهیا شده است. همچنین اسکله کوچکی در ساحل وجود دارد که باعث میشود خود را میان آب های نیلگون خلیج فارس حس کنید و ماهی های بی نظیر را تماشا کنید و عکس های به یاد ماندنی بگیرید. ورزش های دریایی در ساحل طرفداران خاص خود را دارد که ساحل مرجان کیش این امکان را نیز فراهم کرده است. قایق های تفریحی، غواصی، جت اسکی، کایت، بانانا، شاتل و پاراسل از جمله این ورزش هاست. پیست دوچرخه سواری جزیره جادویی کیش نیز از این ساحل آرام و زلال گذر میکند.

ساحل مرجان کیش و نزدیک ترین جاذبه آن

از نزدیک ترین جاذبه های گردشگری کیش به ساحل مرجان کیش، بازار مرجان کیش میباشد که توسط یک پل به دریا متصل میشود و گردشگران تور کیش میتوانند از آنجا نیز دیدن کنند و ساعاتی را سپری کنند و پس از خرید، فارغ از هیاهو و شلوغی بازار به ساحل بازگشته و غذای خود را در ساحل صرف کنند.

بهترین زمان بازدید از ساحل مرجان کیش

بهترین زمان بازدید از ساحل مرجان کیش، اواخر آبان تا اوایل اردیبهشت میباشد. در طول این چند ماه آب و هوا برای بازدید فوق العاده است، هرچند که کیش، تابستان و زمستان نمیشناسد.

نکاتی جهت جلوگیری از تخریب مرجان ها در ساحل مرجان کیش

خودداری از لمس، تخریب و یا شکستن مرجان ها
خودداری از قایقرانی در مناطق مرجانی
عدم ماهیگیری در مناطق مرجانی
اجتناب از انداختن لنگر در مناطق مرجانی
قرار دادن تجهیزات غواصی در جای مناسب و پیشگیری از برخورد آن ها با مرجان ها

اگر قصد سفر به کیش را دارید، در میان ساحل ها، ساحل مرجان کیش را به هیچ عنوان از دست ندهید چرا که میتوانید یک روز فوق العاده را با جذابیت ها و سرگرمی های موجود در آن برای خود و خانواده تان رقم بزنید.