بسیاری از مردم کیش را در گشت و گذار در پاساژها و بازار ها و خرید میدانند و از ویژگی های دیگر این جزیره ی رویایی بی خبرند، اما حقیقت امر این است که جزیره ی کیش نیز مانند بسیاری از شهرهای دیگر جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که یا شناخته نشده و یا کمتر شناخته شده است. یکی از این جاذبه ها و تفریحات، ورزش های آبی است که در ساحل خلیج زیبای همیشه فارس همواره به راه است و موجبات سرگرمی و نشاط مسافران تور کیش را فراهم می آورد. یکی از این ورزش ها که در سال های اخیر نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده و ممکن است نام آن به گوشتان آشنا نباشد، پاراسل نام دارد.

پاراسل چیست

پاراسل چتری است که با یک طناب حدودا ۱۵۰ متری به یک قایق بسیار سریع متصل شده است. میتوان گفت که این ورزش دقیقا به شکل یک بادبادک عمل میکند، به این شکل که هنگامی که قایق شروع به حرکت میکند، طناب را کشیده، در نتیجه شروع به حرکت بر روی سطح آب میکنید تا زمانی که سرعت قایق به حداکثر خود برسد. سپس آرام آرام چتر متصل به شما از روی سطح آب بلند شده و رو به بالا حرکت میکند و اوج میگیرد و شما را به دنبال خود بر فراز دریا میکشاند و ۵۰ تا ۶۰ متر ارتفاع میگیرد.

لذت وصف ناشدنی پاراسل

بدون شک مشاهده ی زیبایی های جزیره، آن هم از ارتفاع زیاد، تجربه ای بی نظیر و تکرار نشدنی است که هر شخصی را به وجد می آورد. این ورزش برای اشخاصی که به چتر بازی علاقه فراوان دارند، به خصوص برای جوانان که مملو از شور و هیجان هستند، بسیار مناسب و مهیج میباشد. لازم به ذکر است که پاراسل، در میان تمامی تفریحات دریایی جزیره ی کیش، یکی از محبوب ترین ها از نظر گردشگران و مسافران تور کیش محسوب میشود. یکی دیگر از مواردی که به محبوبیت این ورزش آبی اضافه میکند، تصاویر و عکس هاییست که در قبال پرداخت هزینه، با دوربین های حرفه ای از شما بر فراز دریا با چترهای زیبا و رنگی گرفته میشود. پیشنهاد میکنیم حتما در سفر خود به کیش، پاراسل را در برنامه ی روزتان قرار دهید و روزی سرشار از هیجان و استثنائی را برای خود و خانواده تان بسازید. ریسک کنید و کارهایی که تا به امروز از انجام آن ترس داشته اید را انجام دهید تا مزه ی خوب آدرنالین را در رگ هایتان حس کنید!